Čerstvá zrnková káva, kterou vyladil k dokonolosti

Josef Melen

Na počátku bylo album "Káva doma i ve světě", které jsem si jako velký milovník kávy založil na sociální síti.

Letiště, hotely, restaurace, ale také benzínky znamenaly zbytečně vyhozené peníze za nápoje (podivně obarevnou vodu) nejen z automatu na kávu. U spousty šálků pocity po dopití - kyselost, hořkost, pálení žáhy - vedly spíše k častému užívání pilulek na srovnání žaludku, nežli ke kýženému relaxu před další cestou či pracovním vypětím.

Začal jsem proto vyhledávat kávu, která mi bude při mém vytížení vyhovovat na cestách. Pořídil jsem si i malé ruční espresso, se kterým si udělám skvělou kávu třeba u silnice v lese.

Jednoho dne se v malé pražské pražírně naskytla příležitost. Věnoval jsem tedy čas namíchání a napražení té pravé kávové směsi.

Směs vysoké kvality zaručuje vysoký podíl kvalitních zrn Arabica z Latinské Ameriky a zrn Robusty z Indonesie a Jávy. Malonákladové pražení v profesionální digitální pražírně pod unikátním profilem je pak dokonalou tečkou pro vždy stejně vyladěnou chuť.

Od té chvíle se začíná psát náš příběh, příběh Kávy Melen -          káva, kterou jsem vyladil chuťově tak, aby chutnala mě samotnému, proto logicky nese mé jméno.

Od roku 2014, kdy byla značka Melen slavnostně představena, si již získala své stálé klienty a noví stále přibývají.

                                                                                                                                                   Děkuji za to...

                                                                                                  Josef Melen